AGH Świętuje Wyjątkowy Wzrost na Prestiżowej Liście Top 2% Naukowców

społeczność WILGZ na dachu gmachu A0. Za nimi figura świętej Barbary

25 października @ 08:00 17:00

TOP 2% naukowców

Z ogromną dumą i radością obserwujemy, jak Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) kontynuuje swój marsz ku naukowemu olimpowi. Najnowsze wyniki z prestiżowego zestawienia World’s TOP 2% Scientists, opublikowanego przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem Elsevier, przynoszą naszej uczelni kolejny powód do dumy. To potwierdzenie, że ciężka praca i zaangażowanie naszych badaczy przynoszą wymierne efekty na arenie międzynarodowej.

Reprezentacja WILiGZ na piedestale

W 2022 roku na liście tej znalazła się tylko jedna osoba z Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (WILiGZ). Tym razem możemy pochwalić się, że aż trzej nasi naukowcy z Wydziału zostałi wyróżnieni.

Osoby na liście:

📖 prof. dr hab. inż. Alicja Uliasz-Bocheńczyk

📖 prof. dr hab. inż. Piotr Małkowski

📖 dr hab. inż. Krzysztof Skrzypkowski, prof. AGH

To nie tylko znaczący przyrost, ale przede wszystkim jakościowe potwierdzenie wysokiego poziomu prowadzonych badań i innowacyjności naszego środowiska akademickiego.

Dla AGH, każde wyróżnienie naszych naukowców jest ważnym sygnałem, że idziemy we właściwym kierunku – rozwijając badania, które mają realny wpływ na rozwój nauki i technologii, a przez to – na życie każdego z nas.

Docenienie dla całej społeczności

Mimo że lista TOP 2% stanowi ważny wskaźnik sukcesu naukowego, chcemy jednocześnie podkreślić, że każdy naukowiec, badacz, i student wnoszący swój wkład w rozwój nauki na AGH, jest dla nas bezcennym skarbem. Pamiętajmy, że sukces naukowy nie zawsze odzwierciedla się w rankingach czy liczbie cytowań. Istotna jest także ciężka praca, pasja i zaangażowanie, którymi każdego dnia dzielą się nasi pracownicy i studenci.

Wyróżnienia

Każda osoba z naszej społeczności akademickiej, która dziennie dokłada swojego małego kamyczka do wielkiej góry wiedzy, jest równie ważna i ceniona. Jest to istotne do zauważenia, szczególnie w naszym wspólnym dążeniu do naukowej doskonałości. Cieszymy się z każdego wyróżnienia, ale pamiętamy też o ogromnym wkładzie tych, którzy codziennie pracują na sukces AGH, często pozostając poza światłem reflektorów. Dziękujemy Wam wszystkim!