Barbórka 2023 AGH: Tradycja i Nowoczesność Świętowania

Dziekan Marek Cała w mundurze górniczym stoi na baczność, obok poczet sztandarowy AGH

4 grudnia @ 08:00 17:00

Uroczyste Obchody Dnia Górnika AGH

Witajcie w sercu tradycji górniczych Krakowa! Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie z dumą zaprasza wszystkich Absolwentów, Górników i Sympatyków na uroczyste obchody Dnia Górnika, które odbędą się 4, 7 i 8 grudnia 2023 roku.

Startujemy w Duchu Wspólnoty

Rozpoczniemy 4 grudnia o godzinie 18:00 uroczystą Mszą Świętą “Barbórkową” w Kolegiacie Św. Anny. To czas, gdy wspólnie oddajemy hołd naszym tradycjom i celebrujemy początek barbórkowych uroczystości.

Nurt Naukowy i Akademicki

7 grudnia zapraszamy na 64. Barbórkową Konferencję Studenckich Kół Naukowych. Obrady rozpoczniemy o 8:30 w Auli paw. A0, a zakończymy o 17:00 wręczeniem dyplomów. To wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie młodych naukowców i doświadczonych ekspertów.

Spotkania, Uroczystości, Tradycje

8 grudnia to dzień pełen wydarzeń! O 11:00 odbędzie się spotkanie władz Uczelni i Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH z naszymi Gośćmi w Sali ZPiT “Krakus”. O 13:00 zapraszamy na Uroczyste Posiedzenie Senatu AGH oraz “Tradycyjny skok przez skórę” w holu paw. A0.

Wspólne Biesiadowanie – Serce Barbórki

O 16:30 rozpoczniemy Biesiadę Górniczą w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva. To moment, gdy wspólnie świętujemy, dzieląc się radością i szacunkiem do naszej Almae Matris. Autobusy z AGH do Starej Zajezdni odjeżdżają od 15:45 co 15 minut.

Jak Dołączyć?

Aby potwierdzić swoje uczestnictwo w Biesiadzie Górniczej i uzyskać kartę wstępu, prosimy o wybranie odpowiedniej opcji rejestracyjnej dostępnej na naszej stronie. Link: BARBÓRKA W AGH – uroczyste obchody górniczego święta 2023- Biesiada górnicza

Dołączcie do nas w tym wyjątkowym czasie świętowania! “Przybywajcie na Barbórkę do AGH” – czekamy na Was!