Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Bezpieczny GOPR

05.06.2023
Na zdjęciu widać kobiety i mężczyzn stojących przed czerwonym samochodem z napisem GOPR. W tle znajdują się drzewa.

5 czerwca 2023 Cały dzień

W piątek 26.05 br odbył się wyjazd terenowy studentek i studentów WILiGZ z, kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa wraz z kierownikiem i pracownikami katedry KIGiBP. Gościliśmy w bazie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) na Klimczoku, a potem ich centrali w Szczyrku. Nasz pierwszy przystanek, po wyjeździe koleją linową i górskim spacerze, to baza GOPR na Klimczoku, gdzie mieliśmy okazję spotkać się z naczelnikiem Grupy Beskidzkiej. Poza statusem i strukturą dowiedzieliśmy się także o specyfice akcji ratunkowych.  Nie dość że, wiedza i doświadczenie naczelnika na poziomie mistrza Yody, to jeszcze podzielił się z nami kilkoma “perełkami” z akcji ratunkowych.

Dowiedzieliśmy się o pracy (a raczej pasji) ratowników oraz o stosowanych technikach ratowniczych. Mogliśmy również przyjrzeć się sprzętowi, którego używają podczas akcji ratunkowych. Następnie centrala w Szczyrku – gdzie naczelnik zaprezentował wyposażenie i sprzęt ratowniczy, w tym pojazdy specjalistyczne. Dowiedzieliśmy się, jak centrala koordynuje akcje ratunkowe i zapewnia wsparcie dla poszkodowanych na różnym poziomie działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Aha, i ważne – GOPR to taki rodzaj grupy dyspozycyjnej! O innych dowiecie się na studiach kierunku IB WILiGZ AGH.

Ogólnie, wyjazd 100% pro. Sporo wiedzy, trochę śmiechu i jednocześnie dowiedzieliśmy się o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo w górach. Także, jeśli ktoś z was ma szansę odwiedzić GOPR i ich bazę na Klimczoku na własną rękę, to polecamy w 100%!

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

1 wydarzenie,

Kalendarz Etapów Rekrutacji na studia

2 wydarzenia,

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra inż. Michała Wieczorka oraz mgra inż. Przemysława Bokwy

1 wydarzenie,

2 wydarzenia,

2 wydarzenia,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

Konferencja – Bezpieczeństwo Pracy – edukacja i dobre praktyki

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

This site is registered on wpml.org as a development site.