08.03.2022

8 marca Cały dzień

Dzień kobiet to nie tylko symbol idei praw kobiet, który dodatkowo utożsamiał budowanie społecznego wsparcia i poszanowania dla powszechnych praw wyborczych kobiet. Stanowił również symbol pokoju, który niejedokrotnie był pokazywany w ramach tego wyjątkowego dnia.

Na przestrzeni ostatnich 123 lat, święto to ewoluowało idea się nie zmieniła, a wartości które przyświecały podczas pierwszej międzynarodowej konferencji w której wzięło udział 100 uczestniczek z 17 krajów pozostały ciągle aktualne.

Życzenia

Dlatego tym bardziej, dzisiaj tj. 8 Marca 2022 roku z okazj dnia Kobiet, życzymy wszystkim Paniom wszystkiego dobrego, aby uśmiech rozpromienił Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane!

U nas na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami świętujemy na różne sposoby, pamiętając o początkach tego wyjątkowego dnia  którego geneza sięga konferencji w Kopenhadze. Dlatego też, chcemy podzielić się z Wami informacją o naszej nowej inicjatywie!

Female 2 Female

Mentoring Female 2 Famele (F2F), startuje właśnie dziś! Program został stworzony przez nasze absolwentki i będzie prowadzony przez kobiety. Przeznaczony jest dla wsztstkich studentek WILiGZ.

Już od dzisiaj w jego ramach swoją współpracę rozpoczyna 14 studentek i 7 mentorek z różnych stron świata.

Jest to pierwsza edycja programu, która mamy nadzieję rozwinie się w przyszłym roku studenckim i będzie stanowić nową atrakcyjną ofertę dla naszych studentek.

Główną ideą programu mentoringu F2F jest umożliwienie studentkom rozpoznania swojego potencjału co przełoży się na zwiększony rozwój wiedzy oraz kompetencji zawodowych poprzez współpracę z kobietami sukcesu.