Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Gorące Bułeczki, Świąteczne nowości

Kobieta czytająca książkę w Bibliotece. Stosy książek leżące na biórku po jej prawej i lewej stronie

5 kwietnia Cały dzień

W Kwietniu mamy do zaproponowania literaturę dotyczącą gospodarki odpadmi, neotektoniki Karpat polskich, geomatyki, oraz systemów informacji topograficznej.  Zakupione zostały też podręczniki do nauki języka angielskiego, które dotyczą przedmiotów nauczanych na naszym Wydziale. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Szczegółowe informacje o naszych nowościach zajdziecie poniżej tego posta.

Możecie nas ulepszać!

Informacje na temat naszych kolejnych nowości będziemy podawać Wam regularnie poprzez wydziałową stroną internetową oraz wystawionych ‘potykaczach’ w budynkach A1 i A4. Jednocześnie chcemy Was prosić o pomoc! Ulepszcie nas poprzez przesyłanie sugestii nowych tytułów książek i czasopism, które chcielibyście u nas znaleźć w ofercie.

Zapraszamy też do zaglądania na nasze bookcrossingowe regały i wymiany przeczytanych książek na kolejne.

Autor, tytuł, rok wydaniaKrótki  zarys tematykiOkładka
Metody analizy w gospodarce odpadami, red. J. Biegańska. Wyd. 2008Zbiór instrukcji do ćwiczeń laboratoryjnych. Stanowi pomoc dydaktyczną dla studentów z zakresu analiz laboratoryjnych odpadów komunalnych. Studenci zdobędą umiejętność optymalnego doboru metody zagospodarowania badanej grupy odpadów.
System informacji topograficznej kraju : teoretyczne i metodyczne opracowanie koncepcyjne / pod red. Andrzeja Makowskiego ; aut. oprac. Andrzej Makowski. Wyd. 2005Praca przedstawia rezultaty badań i rozwiązania uzyskane w ramach grantu badawczego  w latach 2001-2004 na Polit. W-wskiej. Nasilający się rozwój technologii cyfrowych i ich wszechwnikanie w rozmaite przejawy życia ludzkiego wytworzył również w naszym kraju nowe, międzyludzkie więzi kulturowe, ujawniane w czasoprzestrzeni ludzkiego bytowania poprzez przeprowadzanie działań celowych już za pomocą reguł tychże więzi – kultury technologii informatycznych. Wiemy przecież, iż jakiekolwiek tego typu działanie nie jest możliwe bez dostępu do inaformacji.
Podstawy geomatyki / Piotr Banasik [et al.]. Wyd. 2011Dotyczy modelowania i pozyskiwania danych, GIS, GPS, teledetekcji. Treści rozdziałów lub podrozdziałów książki odpowiadają ramowym programom odpowiednich przedmiotów nauczanych na specjalności geomatyka.
Zuchiewicz W.: Neotektonika Karpat polskich i zapadliska przedkarpackiego, wyd. 2010W książce zawarto próbę podsumowania i krytycznej oceny dotychczasowych badań geomorfologicznych, geologicznych, geofizycznych i geodezyjnych nad plioceńsko-czwartorzędową tektoniką (neotektoniką) Karpat polskich oraz zapadliska przedkarpackiego. Jest to zarazem przegląd 30-letnich studiów autora w wybranych rejonach Karpat z wykorzystaniem różnych metod badawczych.
Odnawialne źródła energii w architekturze : praca zbiorowa /red.  A.  Lisik.  Wyd. 2002Książka stanowi zbiór podstawowych informacji z zakresu architektury energooszczędnej przydatny zarówno w procesie dydaktycznym, jak i w pracy zawodowej. Układ opracowania oparto na podstawowym schemacie cyklu obiegu energii związanym z procesami jej pozyskiwania, magazynowania i eksploatacji oraz ochrony przed stratami energetycznymi w budynkach. Stąd koncepcja całościowego przedstawienia problematyki wpływu odnawialnych źródeł energii na kształtowanie obiektów architektonicznych.
Czerw A., Durlik B., Hryniewicz M.: Geo-English : język angielski dla studentów geodezji i inżynierii środowiska, wyd. 2010Jedno z pierwszych anglojęzycznych opracowań dotyczących zagadnień z zakresu geodezji i inżynierii środowiska. Wprowadza w problematykę inżynierii i ochrony środowiska, geodezji, kartografii, miernictwa i inżynierii budowlanej oraz podstawową terminologię matematyczną. Zawiera słownictwo związane ze studiowaniem, uczelnią, wydziałami i katedrami. Książka powstała z myślą o studentach, ale z powodzeniem może być wykorzystana przez osoby, które zawodowo związane są z problematyką geodezji i inżynierii środowiska.
Krukiewicz-Gacek A., Trzaska A.: English for mathematics wyd. 2012Przeznaczona dla uczniów na poziomie średniozaawansowanym i wyższym, którzy specjalizują się w matematyce lub się nią interesują. Skupia się na zagadnieniach poruszanych na standardowym kursie magisterskim. Zawiera dużo ćwiczeń, znajdziesz tu też przykłady specjalistycznego słownictwa i kolokacji w typowych kontekstach.
Dąbrowska I.: Academic writing practice for engineers : advanced with key , wyd. 2018Skrypt obejmuje ćwiczenia, które ułatwią studentom i pracownikom naukowym kierunków inżynierskich posługiwanie się stylem akademickim w pracach i w publikacjach naukowych, a więc włączenie się w prowadzenie badań w języku angielskim, języku obecnie obowiązującym w międzynarodowym dyskursie akademickim. Rozdziały poświęcono zagadnieniom językowym związanym z organizacją uczelni i instytucji badawczych i prowadzeniu badań naukowych. Ćwiczenia kładą nacisk na użycie poprawnych form gramatycznych, konstrukcji typowych dla publikacji naukowych, właściwych skrótów, a także na prezentację danych w postaci rysunków i tabel.
Kowalczyk B.: English for students of geology, wyd. 2014Książka ta jest adresowana do studentów geologii na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Została pomyślana jako podręcznik dla nauczycieli akademickich, którzy są zainteresowani pobudzeniem u swoich studentów chęci zdobycia umiejętności językowych niezbędnych do rozmawiania o zagadnieniach związanych z geologią w języku angielskim.
Broniowska A., Skrynicka-Knapczyk D.: Technical English in petroleum engineering, wyd 2010Przeznaczona  dla osób pragnących nauczyć się technicznego języka angielskiego dotyczącego wiertnictwa naftowego. Skierowana do studentów wydziałów wiertniczych uczelni technicznych, znających angielski na poziomie średnio zaawansowanym. Omawia podstawowe zagadnienia poszukiwania i wydobycia ropy naftowej, metod wydobywczych, urządzeń wiertniczych, przepisów BHP oraz zakresu obowiązków personelu pracującego na wiertni.

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

oLEANpiada

oLEANpiada

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

This site is registered on wpml.org as a development site.