Czcionka
Kontrast
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Multitasking GroMar – WILGZ to rozwój doświadczenia zawodowego podczas studiów

24 czerwca 2022 Cały dzień

Wspólnie wspieramy szkoły średnie 

Projekt, który współrealizujemy od ponad trzynastu miesięcy wspierając działającą na rynku usług technologicznych łódzką firmę GroMar, jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszej edukacji. Zespół ekspercki odpowiedzialny za wkład merytoryczny tworzą pracownicy Wydziału – przedstawiciele renomowanej, krakowskiej uczelni – Akademii Górniczo-Hutniczej. Jednocześnie, do prowadzonego projektu zatrudnieni zostali studenci WILGZ, którzy mają okazję dzięki temu doświadczeniu rozwijać swoją świadomość zawodową oraz zdobywać referencje.

Głównym celem przygotowywanych materiałów jest wsparcie uczniów szkół średnich w podjęciu decyzji o wyborze do podjęcia studiów na kierunkach technicznych. Dzięki dostosowanym do obecnych wysokich standardów cyfrowych atrakcyjnym materiałom, do których należą m.in. symulowane, praktyczne operacje zawodowe (np. w postaci wirtualnej rzeczywistości – VR), uczniowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy specjalistycznej w unikatowym zawodzie, jeszcze zanim podejmą naukę na uczelni wyższej. Zwiększą tym swoją świadomość funkcjonowania przemysłu 4.0, jak i procesów w nim prowadzonych.

Nowoczesna forma projektu, w którym zawarto aktywizujące metody pracy oraz cyfrowe, interaktywne, rozbudzające ciekawość poznawczą materiały, sprzyja uczeniu się poprzez zaangażowanie oraz została dostosowana do współczesnego, wielozadaniowego ucznia z „pokolenia multitasking”.

GroMar – nasz partner i specjalista branży IT

Firma GroMar należy do grona najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej (Deloitte Technology Fast 50, 2020). Działa na rynku usług technologicznych już od roku 1999, dostarczając narzędzi dla biznesu i rozwoju pracowników oraz wspierając procesy nauczania w szkołach i na uczelniach – m.in. dzięki udostępnieniu autorskiej platformy LMS LearnWay czy budowie jednej z największych platform edukacyjnych dla szkolnictwa – ZPE. 

Firma zatrudniająca ponad 100 specjalistów z branży IT oraz zarządzania projektami tworzy nowoczesne rozwiązania cyfrowe takie jak e-learning oraz coraz to nowsze technologie, do których z pewnością zaliczyć należy: Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR), modele i animacje 2D i 3D oraz zdjęcia i filmy wykonywane w technice 360°.

Bogate doświadczenie i osiągnięcia (ponad: 8 mln użytkowników platformy, 1000 zrealizowanych projektów e-learningowych, 350 współpracujących firm i korporacji) stawiają GroMar w gronie najlepszych specjalistów branży IT.

Projekt jest szansą rozwoju doświadczenia zawodowego studentów

Materiały do projektu powstają dzięki współpracy kadry specjalistów firmy GroMar oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH. Wiedzę ekspercką dostarczyli praktycy branży przemysłu. W zespole twórców Projektu znajdują się również studenci WILiGZ, którzy podczas studiowania nabywają doświadczenie zawodowe w najszybciej rozwijającej się branży, łącząc je z wiedzą i doświadczeniem zdobywanymi na Wydziale.

Łącznie w projekcie bierze udział: 50 specjalistów firmy GroMar, 13 specjalistów WILiGZ oraz 51 studentów tej uczelni. Wkład i zaangażowanie studentów w proces produkcji materiałów pozostaje nieoceniony dla samego Projektu, ale również dla ich rozwoju osobistego.

Dzięki zaangażowaniu w to przedsięwzięcie poznali świat biznesu, mieli możliwości nauczenia się nawiązywania i utrzymywania relacji. Znając aktualne potrzeby rynku pracy, mieli okazję przetestować i doświadczyli w praktyce pracy zespołowej, bez której Projekt nie miałby szansy powodzenia. Nauczyli się zarządzać czasem oraz organizować pracę własną, a tym samym – poznali, czym jest samodzielność i odpowiedzialność.

Rozwinięte kompetencje budujące osobowość z pewnością okażą się pomocne w rozwoju ich kariery zawodowej, a także w przyjęciu pozycji lidera w przyszłości. Najkorzystniejsze kierunki studiów to te które już podczas studiowania oferują rozwój doświadczenia zawodowego.

Kalendarz na

P pon.

W wt.

Ś śr.

C czw.

P pt.

S sob.

N niedz.

1 wydarzenie,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

0 wydarzenia,

1 wydarzenie,

#KrakowskieKierunki Studiów WILGZ AGH – Rekrutacja na studia I stopnia

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.