Rozpocznij Studia II Stopnia na WILGZ

08.01.2024
sejf

8 stycznia 2024 Cały dzień

Rozpocznij Swoją Przygodę z Wiedzą na Wyższym Poziomie!

Rekrutacja na II stopień studiów już się rozpoczęła! To Twoja szansa na zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności, które otworzą przed Tobą nowe drzwi do kariery. Niezależnie od tego, czy Twoją pasją jest inżynieria, zarządzanie, nauki ścisłe czy humanistyczne, mamy coś dla Ciebie. Dołącz do naszej społeczności akademickiej i wykorzystaj potencjał, który drzemie w edukacji na najwyższym poziomie. Aplikuj teraz i zacznij kształtować swoją przyszłość już dziś!

Zbiór informacji – studia magisterskie

Obsługa kandydatów poprzez elektroniczny system obsługi rekrutacji prowadzona będzie w terminie od 8 stycznia do 23 lutego 2024 r.

Przygotowaliśmy dla was kilka linków pomocniczych, za ich pomocą znajdziecie wszystkie informację dotyczące oferty kształcenia (stacjonarnego oraz niestacjonarnego) na WILiGZ oraz opis procedury rekrutacyjnej. Obecnie większość etapów możecie wykonać zdalnie.

Informację o wszystkich kierunkach z uwzględnieniem opisów dla dedykowanych specjalności znajdziecie pod linkami:

Zbiór informacji: Rekrutacja – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)

Dokładny opis procedury rekrutacji z opisem „Krok po kroku” znajdziecie pod linkiem: Procedura – Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami (agh.edu.pl)

Link do platformy za pomocą której możecie rozpocząć procedurę e-rekrutacji (wymaga zalogowania się na konto studenckie): 1 | Logowanie do systemu e-Rekrutacja – AGH – Rekrutacja na studia

Kalendarium Zapisów

Terminy rekrutacji na pierwszy rok studiów drugiego stopnia rozpoczynających cykl kształcenia w roku akademickim:

Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia jest prowadzona w dwóch cyklach rekrutacyjnych w terminach podanych w tabeli nr 1.

Tabela 1. Terminy rekrutacji na pierwszy rok studiów stacjonarnych drugiego stopnia rozpoczynających cykl kształcenia w roku akademickim 2023/2024

Etap rekrutacjiCykl rekrutacyjny 1Cykl rekrutacyjny 2
a Złożenie w systemie e-Rekrutacja deklaracji przystąpienia do kwalifikacji na studiaod 8 stycznia do 2 lutego, do godz. 14.00od 8 do 11 lutego, do godz. 14.00
Uiszczenie opłaty rekrutacyjnej*do 2 lutego do godz. 14:00do 11 lutego do godz. 14:00
b Przeprowadzenie egzaminów wstępnych5 lub 6 lutego13 lutego
Wstępna kwalifikacja kandydatów (ogłoszenie wyników o godz. 15.00)8 lutego15 lutego
d Przyjmowanie podań o przyjęcie na studiaod 9 do 14 lutego (w tym sobota 10 lutego)od 16 do 19 lutego (w tym sobota 17 lutego)
e Dokonywanie wpisu na listę studentów przez zakwalifikowanych kandydatówod 9 do 14 lutego (w tym sobota 10 lutego)od 16 do 19 lutego (w tym sobota 17 lutego)

*za datę uiszczenia opłaty uznaje się datę uznania rachunku eCard – w przypadku płatności elektronicznych lub datę uznania rachunku bankowego AGH.

Rekrutacja na studia niestacjonarne drugiego stopnia jest prowadzona w jednym cyklu rekrutacyjnymh w terminach podanych w tabeli nr 2.

Tabela 2. Terminy rekrutacji na pierwszy rok studiów niestacjonarnych drugiego stopnia rozpoczynających cykl kształcenia w roku akademickim 2023/2024

Etap rekrutacyjnyCykl rekrutacyjny 1
Złożenie w systemie e-Rekrutacja deklaracji przystąpienia do kwalifikacji na studia  od 8.01 do 8.02, do godz. 14:00
Uiszczenie opłaty rekrutacyjnejdo 8.02, do godz. 14:00 *